За Нас

Неколку зборови за нашиот убав хотел

Хотел Скардус се наоѓа во најубавиот дел на Шар Планина – Попова Шапка, само 18 километри оддалечен од градот Тетово.

Тој нуди релаксирачка и прекрасна панорама на зимска идила и сите сезони. Хотелот Скардус е идеална дестинација за празнична авантура, семејни одмори, групни и корпоративни настани, како и за љубителите на природата, кои сакаат мир и спокојство.
Луксузен хотел со 4 ѕвезди кој нуди висок квалитет на услуги кои се нудат со капацитет од 140 легла организирани во стандардни соби, апартмани и VIP апартмани.
Хотелот располага со 35 соби од кои 18 се стандардни соби (двокреветни соби или еден), 6 фамилијарни соби (Junior Suite која поседува бања, двокреветна соба, кујна и дневна соба), 9 апартмани (апартмани, бања, две спални соби кујна и дневна соба) и 2 апартмани Vip со четири спални соби, дневна соба, кујна, сауна, џакузи и мини бар, опремени со висок стандард и квалитет.
Хотелот има, исто така, ноќен бар, ресторан, ски соба, соба за перење на алишта, соба за конференции, СПА центар во кој постојат 2 сауни, џакузи, два базени (за возрасни и деца), турска бања и фитнес, додека масажата е според барањето на гостите. Располага со сопствен паркинг и Wi-Fi во секоја јавна средина. Во ресторанот се служи разновидна исхрана со интернационална кујна со висок квалитет во релаксирачка и убава средина.
Контакт

Без оглед на тоа дали сте во потрага на одмор, авантура, деловни состаноци и слични настани, Хотел Скардус е идеално место за посета.

HOTEL SCARDUS

Зачленете се во нашиот хотел